danışmanlıklarımız

Aşağıda gördüğünüz danışmanlıklarımızı sizler için  verdiğimiz uzman görüşleri size sunuyoruz…

beslenme ve diyet danışmanlığı

Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlığı Departmanı’nda nitelikli diyetisyenler, hem akademi hem de saha tecrübesi olan beslenme ve diyet uzmanları ile tanışabilirsiniz!

 

Diyet, bilinenin aksine yalnızca kilo vermek için kullanılan beslenme programı değildir. Diyet bireyin kişisel değişkenleri ile doğrudan ilişkili sağlıklı beslenme programlarını ifade eder. HealthCo’dan diyet danışmanlığı almak isteyen kişilerden, genel sağlık durumunu gösteren kan tahlilleri istenir. HealthCo Diyet Günlüğü’nün doldurulması istenir ve genel ön bir görüşme yapılır. Ön görüşmede profesyonel BIA ölçümü ile kişinin sahip olduğu güncel vücut ağırlığı, bazal metabolizma hızı, metabolizma yaşı, yağ miktarı/dağılımı (kütle-%) gibi değişenler değerlendirilir. Spor yapan, aktif kişilerden ise Holtain Kaliper yardımı ile deri kıvrım kalınlıkları (biceps, triceps, abdomen gibi) ölçümleri alınmaktadır. Böylelikle sedanter ve aktif bireylerde bunların ayrımı yapılarak bilimsel bakış açısı ile bireyin vücut bileşenleri değerlendirilir. 

Onlıne ve yüzyüze danışmanlık

Kişinin sahip olduğu yaşam tarzı değişkenleri (uyku saati, çalışma temposu, aktivite düzeyi) etraflı olarak uzman ekip tarafından değerlendirilir ve gerekli beslenme eğitimi haftalık olarak verilir. Her görüşmede kontroller yapılır, diyet programı revize edilir.

 

Sağlık ön planda tutularak ideal vücut ağırlığına ulaşan danışan ücretsiz “Vücut Ağırlığı Koruma”  programına geçirilerek 6 ay takibi yapılır.

Peki biz hangi hizmetleri veriyoruz?

Vücut Ağırlığı Kontrolü 

Hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavisi (Diyabet, Hipertansiyon, Kanser gibi)

Anne-Çocuk Beslenmesi / Hamilelik Sürecinde Beslenme

Çocuk/Adölesan Beslenmesi

Spor Beslenmesi (Kurumsal/Bireysel)

Geriatrik Beslenme

Palyatif Beslenme ve Hasta Takibi (Evde Takip)

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

 

Başlıkları altında hizmet vermekteyiz. Ön görüşmelerimiz ücretsizdir. Online ve yüzyüze danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Haftalık görüşmeler planlayarak motivasyonunuzu yüksek tutuyoruz! Hizmetlerimiz aylık paketler halinde sunulmaktadır.

eğitmenlerimiz

Beslenme ve Diyet Uzmanlarımız

  • Dr. Dyt. Serap Demir Filiz
  • Dyt. Özge Özbak

Eğitmenlerimiz

Fizyoterapist
Fizyoterapist
Personal Trainer | Pilates Eğitmeni
Personal Trainer | Pilates Eğitmeni
Diyetisyen | Kurucu
Diyetisyen | Kurucu
Personal Trainer | Kurucu
Personal Trainer | Kurucu
Beslenme ve Diyet Uzmanı/ Diyetisyen
Beslenme ve Diyet Uzmanı/ Diyetisyen